2007 Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) , Albert Arnold (Al) Gore Jr.

Nagrodę otrzymał Albert Arnold Gore oraz Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) za upowszechnianie wiedzy na temat zmian klimatu spowodowanych przez człowieka.

W 2007 roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał Albert Arnold Gore oraz Intergovernmental Panel on Climate Change (Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu) za wysiłki poniesione w zdobywani i upowszechnianiu wiedzy na temat zmian klimatycznych będących skutkiem działań człowieka oraz za stworzenie podstaw  do przyszłych działań mających na celu ich zahamowanie.

Albert Arnold Gore urodził się 31 marca 1948 roku w Waszyngtonie. Amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej. Przez wiele lat był członkiem kongresu a także Wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Z zawodu jest dziennikarzem i autorem książek.

Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu został założony w 1988 roku przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO) oraz Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) aby ocenić wpływ człowieka na zmiany klimatyczne.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!