1995 Edward B. Lewis, Christiane Nüsslein-Volhard, Eric F. Wieschaus

Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1995 roku otrzymali Edward B. Lewis, Christiane Nüsslein-Volhard oraz Eric F. Wieschaus. Komisja przyznająca Nagrodę Nobla uhonorowała ich za odkrycia odnoszące się do kontroli genetycznej wczesnego rozwoju zarodkowego.

Edward Bok Lewis był amerykańskim genetykiem. Urodził się 20 maja 1918 roku w Wilkes-Barre w stanie Pensylwania, a zmarł 21 lipca 2004 roku w Pasadenie w stanie Kalifornia. Był profesorem California Institute of Technology w Los Angeles w latach 1956-1966. W 1968 został członkiem Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie.

Christiane Nüsslein-Volhard jest niemieckim biologiem. Urodził się 20 października 1942 roku w Magdeburgu. Studiował fizykę oraz biologię na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem. Później przeniósł się na Uniwersytet w Tybindze gdzie studiował biochemię. Eric Frank Wieschaus to amerykański biolog. Urodził się 8 czerwca 1947 roku w South Bend w stanie Indiana. Studiował na Uniwersytecie Notre Dame oraz na Yale University w New Haven.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!