1993 Richard J. Roberts, Phillip A. Sharp

Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1993 roku otrzymali Richard J. Roberts oraz Phillip A. Sharp. Zostali oni nagrodzeni za prace, które doprowadziły ich do odkrycie genów nieciągłych.

Richard John Roberts jest brytyjskim biologiem molekularnym i biochemikiem. Urodził się 6 września 1943 roku w Derby w Anglii. Ojciec Robertsa był mechanikiem natomiast matka była gospodynią domową.  Studiował na University of Sheffield. Pracował między innymi na Harvardzie, a także New England Biolabs W 2008 roku otrzymał tytuł szlachecki.

Phillip Allen Sharp jest amerykańskim genetykiem. Urodził się 6 czerwca 1944 roku w Falmouth w stanie Kentucky. Studiował na Union College. Specjalizował się w matematyce oraz w chemii. Pracę doktorską obronił na University of Illinois w Urbana-Champaign. Pracował między innymi na California Institute of Technology oraz Cold Spring Harbor Laboratory. Oprócz Nagrody Nobla otrzymał również wiele innych prestiżowych wyróżnień w tym  Nagrodę Louisa Gross Horwitz.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!