1989 John Michael Bishop, Harold Elliot Varmus

Nagrodę Nobla otrzymali John Michael Bishop i Harold Elliot Varmus za odkrycie pochodzenia komórkowego retrowirusowych onkogenów.

W 1989 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny lub fizjologii otrzymali John Michael Bishop i Harold Elliot Varmus. Komisja przyznająca nagrodę uhonorowała ich za odkrycie pochodzenia komórkowego retrowirusowych onkogenów.

John Michael Bishop urodził się 22 lutego 1936 roku w York. Jest amerykańskim immunologiem i mikrobiologiem. Na początku swojej edukacji uczęszczał do Gettysburg College. Tak przygotowywał się do studiów medycznych. Same studia ukończył na Uniwersytecie Harvarda w 1962 roku. Pracę w zawodzie rozpoczął w National Institute of Allergy and Infectious Diseases należącym do National Institutes of Health. Przebywał również na stażu w Heinrich-Pette-Institut für Experimentelle Virologie und Immunologie w Hamburgu. W 1980 John Michael Bishop odkrył razem z Haroldem Varmusem pierwszy ludzki onkogen.

Harold Elliot Varmus urodził się 18 grudnia 1939 roku. Pod koniec lat siedemdziesiątych prowadził wraz z Johnem Michaelem Bishopem badania nad retrowirusami. Za dokonane wtedy odkrycia dostali Nagrodę Nobla. Zajął również 94 miejsce na liście Top 100 Public Intellectuals Poll.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!