1988 Sir James Whyte Black, Gertrude Belle Elion, George Herbert Hitchings

Nagrodę otrzymali Sir James Whyte Black, Gertrude Belle Elion oraz George Herbert Hitchings za „odkrycie ważnych zasad leczenia farmakologicznego?.

W 1988 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny otrzymali Sir James Whyte Black, Gertrude Belle Elion oraz George Herbert Hitchings. Komisja przyznająca nagrodę uhonorowała ich za badania i odkrycie ważnych zasad dotyczących leczenia farmakologicznego.

Sir James Whyte Black urodził się 14 lipca 1924 roku, a zmarł 22 marca 2010 roku. Był szkockim farmaceutą. Pracował dla przemysłu farmaceutycznego oraz zajmował się karierą akademicką.

Gertrude Belle Elion urodziła się 23 stycznia 1918 roku w Nowym Jorku, a zmarła 21 lutego 1999 roku w Chapel Hill (Karolina Północna). Była amerykańską lekarką farmakologii. Od 1970 roku piastowała stanowisko profesor Duke University w Durham, a od 1973 roku University of North Carolina w Chapel Hill. Należała m.in. do Akademii Nauk w Nowym Jorku.

George Herbert Hitchings urodził się 18 kwietnia 1905 roku w Hoquiam (Waszyngton), a zmarł 27 lutego 1998 roku w Chapel Hill (Karolina Północna). Był amerykańskim biochemikiem i farmakologiem. Powołano go na członka Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie oraz Royal Society w Londynie.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!