Lech Wałęsa w reklamie

Od początku Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylia możemy oglądać reklamę przygotowaną przez jednego ze sponsorów imprezy – firmę Visa. Spot jest nietypowy, bo biorą w nim udział laureaci Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród bohaterów jest również nasz rodak – Lech Wałęsa. Oprócz Polaka w spocie możemy zobaczyć Davida Trimble, Leymah Gbowee, Oscara Ariasa i Boba Geldofa. Spot reklamowy jest elementem kampanii „United In Rivalry” (czyli „Zjednoczeni w rywalizacji”).

Głównym elementem tej kampanii telewizyjnej jest spot z najszybszym człowiekiem na świecie, czyli Usainem Boltem. Co możemy zobaczyć w reklamie, której bohaterami są nobliści? Każdy z nich trzyma szalik swojej reprezentacji. Poszczególni nobliści opowiadają między innymi o tym jak silne emocje może wzbudzać piłka nożna, jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Każdy z noblistów pragnie by to jego drużyna wygrała.

W tym przypadku Lech Wałęsa będzie musiał jeszcze poczekać, może Polska zakwalifikuje się do kolejnej wielkiej imprezy, jaką będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej (organizatorem będzie Francja, a turniej odbędzie się w 2016 roku). Niedługo po zakończeniu Mistrzostw Świata rozpoczną się kwalifikacje do finałów mistrzostw starego kontynentu. Polska zmierzy się między innymi z Niemcami i nowopowstałym krajem – Gibraltarem.

Wracając do mistrzostw świata – mecz finałowy odbędzie się 13 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro. Gospodarze wierzą, że to oni w nim wystąpią. Pytanie tylko, kto się wtedy z nimi zmierzy? Zobaczymy już wkrótce. (Źródło: wiadomosci.onet.pl)Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!