Bukmacherzy typują noblistów

Tegorocznego laureata Literackiej nagrody Nobla poznamy dopiero w październiku jednak już od jakiegoś czasu temat ten budzi ogromne emocje. Oliwy do ognia dolał wpis z początku wakacji umieszczony na blogu sekretarza Szwedzkiej Akademii przyznającej nagrodę, Peter Englund. Umieścił on tam garść informacji na temat osób nominowanych do nagrody w tym roku. Jak wiemy do końca września komisja przyznająca nagrodę będzie zgłębiać dokonania pięciu kandydatów, z których ostatecznie ma zostać wybrany tegoroczny laureat Literackiej Nagrody Nobla.

Tak ważna sprawa nie umknęła również firmom bukmacherskim. Jak co roku przyjmują one zakłady dotyczące wyboru laureata Literackiej Nagrody Nobla. Na stronach internetowych firm bukmacherskich pojawiły się już konkretne typy. Dominują tam amerykańscy pisarze tacy jak Joyce Carol Oates, Cormac McCarthy, Thomas Pynchon czy Ursula Le Guin.

Jak można było się spodziewać po wcześniejszych wypowiedziach ekspertów, sporo jest też nazwisk pisarzy pochodzenia afrykańskiego takich jak Assia Djebar z Algierii, Chinua Achebe z Nigerii, Ngugi wa Thiong’o z Kenii czy Chinua Achebe z Nigerii. Jeżeli chodzi o twórców europejskich to najczęściej typowani są Leonard Nolens z Belgii, Eduardo Mendoza Garriga z Hiszpanii, Cees Nooteboom z Holandii i Ian McEwen z Wielka Brytanii. Na liście nie ma jednak Polaków.

Wszystkich pasjonatów literatury i jednocześnie miłośników hazardu zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi typami bukmacherskimi. Laureatów jak i zwycięzców zakładów poznamy jak już wspominaliśmy w październiku.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!