2013 Robert J. Shiller, Eugene Fama i Lars Peter Hansen

Nagrodę otrzymali Robert J. Shiller, Eugene Fama i Lars Peter Hansen za badania empiryczne cen aktywów.

W 2013 Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych otrzymali Robert J. Shiller, Eugene Fama i Lars Peter Hansen. Zostali oni nagrodzeni za badania empiryczne cen aktywów. W swoich badaniach zajmowali się analizą cen aktywów oraz obserwacją trendów na rynkach akcji i obligacji. Prace te pomogły zrozumieć w jaki sposób działają rynki finansowe

Robert J. Shiller jest ekonomistą amerykańskim. Urodził się 29 marca 1946 roku w Detroit, MI, USA. Jest profesorem na Yale University. Stopień doktora uzyskał na Massachusetts Institute of Technology.

Eugene Fama urodził się 14 lutego 1939 roku w Bostonie, MA, USA. Jest amerykańskim ekonomistą, profesorem na University of Chicago. Właśnie na tym uniwersytecie zrobił doktorat.

Lars Peter Hansen to amerykański ekonomista. Urodził się 26 października 1952 roku w Champaign, IL, USA. Jest profesorem na University of Chicago. Tytuł doktora uzyskał na University of Minnesota w stanie Minneapolis.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!