2011 Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt, Adam G. Riess

Nagrodę otrzymali Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt oraz Adam G. Riess za odkrycie przyśpieszającej ekspansji wszechświata.

W 2011 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymali Saul Perlmutterm, Brian P. Schmidt oraz Adam G. Riess za odkrycie przyśpieszającej ekspansji wszechświata poprzez obserwację odległej supernowej.

Saul Perlmutter urodziła się w 1959 roku w Urbana-Champaign. Jest amerykańskim astrofizykiem. Studia ukończył w 1981 roku na Harvard University. W 1986 roku uzyskał stopień doktora na University of California w Berkeley.

Brian P. Schmidt to amerykańsko-australijski astronom urodzony 24 lutego 1967 roku w Missoula. Był studentem astronomii i fizyki na University of Arizona. Doktoryzował się w 1993 roku na Harvard University. Zdobył takie prestiżowe nagrody jak Nagrodą Shawa w 2006 i w 2007 Nagrodą Gruberów.

Adam G. Riess jest amerykańskim astronomem urodzonym w 1969 roku. Był studentem Massachusetts Institute of Technology a także Harvard University. Właśnie na Harvard University uzyskał w 1996 roku stopień doktora. Pracował między innymi w Johns Hopkins University oraz Space Telescope Science Institute.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!