2007 Leonid Hurwicz, Eric S. Maskin, Roger B. Myerson

Nagrodę otrzymali Leonid Hurwicz, Roger Bruce Myerson i Eric Stark Maskin za stworzenie podstaw teorii projektowania mechanizmów gospodarczych.

W 2007 roku Nagrodą Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii zostali uhonorowani Leonid Hurwicz, Roger Bruce Myerson oraz Eric Stark Maskin za stworzenie fundamentów teorii ?mechanism design? (projektowania mechanizmów gospodarczych).

Leonid Hurwicz urodził się 21 sierpnia 1917 roku w Moskwie, zmarł 24 czerwca 2008 roku w Minneapolis. Był amerykańskim ekonomistą polskiego pochodzenia. Studiował  na Uniwersytecie Warszawskim a także w London School of Economics, Genewskim Instytucie Wyższych Studiów Międzynarodowych, Uniwersytecie Chicagowskim  i Uniwersytecie Harvarda.

Roger Bruce Myerson urodził się 29 marca 1951 roku w Bostonie. Jest amerykańskim ekonomistą, studiował matematykę na Harvardzie gdzie uzyskał stopień doktora. Od 2001 roku pełni funkcję profesora na Uniwersytecie w Chicago.

Eric Stark Maskin amerykański ekonomista urodził się 12 grudnia 1950 roku w Nowym Jorku.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!