2002 Sydney Brenner, H. Robert Horvitz, John E. Sulston

Nagrodę otrzymali Sydney Brenner, H. Robert Horvitz i John E. Sulston za odkrycia w dziedzinie genetycznej regulacji rozwoju organów.

W 2002 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny otrzymało trzech naukowców. Byli to Sydney Brenner, H. Robert Horvitz i John E. Sulston. Zostali uhonorowani za badania i odkrycia związane z genetyczną regulacją rozwoju organów oraz regulacją czasu życia komórek.

Sydney Brenner jest brytyjskim biologiem, urodził się 13 stycznia 1927 roku w Germiston (RPA). Studiował w Republice Południowej Afryki. Pracował w Laboratorium Cavendisha w Cambridge. Od 2001 roku jest pracownikiem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

H. Robert Horvitz jest amerykańskim biologiem, urodził się 8 maja 1947 roku w Chicago. Studiował i robił doktorat na Harvardzie. Badania prowadził w Laboratorium Cavendisha w Cambridge. Pracował także na Massachusetts Institute of Technology.

John E. Sulston jest brytyjskim biologiem i biochemikiem. Urodził się 27 marca 1942 roku w Cambridge. Studiował na Uniwersytecie Cambridge. Od 1969 roku zajmuje stanowisko profesora w MRC Laboratory of Molecular Biology Uniwersytetu Cambridge.Temat Noblistów i Nagrody Nobla nie jest Ci obcy? Dodaj swój komentarz!